Odszkodowanie po wypadku autokaru - poradnik

Odszkodowanie po wypadku autokaru - poradnik

Opublikowany

Raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wskazuje, że w lipcu Polacy wyjeżdżali na wycieczki organizowane przez biura podróży aż o 19,1 procent częściej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Podróżujemy własnymi samochodami, autokarami i samolotami, nie zawsze zdając sobie sprawę  z praw, które nam przysługują, np. w przypadku wypadku komunikacyjnego.
Do autokarów wsiadają nie tylko osoby preferujące tańsze wakacje czy bliskie kierunki. Turyści  podróżujący samolotami są rozwożeni do hoteli autokarami w ramach usługi wykupionej w biurze podróży. Bardzo często korzystają również z dostępnych w miejscu pobytu autokarowych wycieczek fakultatywnych. Autokar jest zatem środkiem lokomocji, z którego korzysta większość wyjeżdżających.

- Biura podróży starają się zapewnić  turystom maksymalny poziom bezpieczeństwa, a co za tym idzie stłuczki czy poważniejsze wypadki zdarzają się stosunkowo rzadko. Tym niemniej warto znać swoje prawa i wiedzieć, jakie świadczenia nam przysługują w przypadku odniesienia urazu w wyniku takiego wydarzenia – tłumaczy Marzena Walkowska, Kierownik Działu Likwidacji Szkód Centrum Odszkodowań DRB, firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowań. - Uzyskanie odszkodowania zawsze uzależnione jest od inicjatywy poszkodowanego. Nikt nie zgłosi się do nas z propozycją wypłacenia pieniędzy. O formalności należy zadbać samemu -  dodaje Marzena Walkowska.

Pełen artykuł dostępny jest w załączniku oraz na stronie DRB - tutaj >>

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Odszkodowanie_po_wypadku autokaru krok po kroku_DRB.docx

docx | 473 KB

Pobierz
Odszkodowanie_po_wypadku autokaru krok po kroku_DRB.pdf

pdf | 595 KB

Pobierz